Stěhujeme se v létě

Stěhování patří k náročným procesům a výrazně se liší dobou, kdy jej organizujeme. Jiné to bude na podzim a naprosto rozdílný průběh stěhování očekávejme zejména v létě a v zimě. Zatímco zimu provází typické mrazivé počasí, sníh a zledovatělá silnice či chodníky, v létě se potýkáme s nepříjemnostmi v důsledku vysokých teplot. Jaká úskalí nám připraví letní období, a jak se na letní stěhování v Praze levně připravit?

stěhování krabic

Lehce stravitelné pokrmy – nachystejte si před stěhováním objemnější svačinu z lehce stravitelných surovin, např. luštěninové pomazánky, celozrnný toustový chléb, zeleninový salát, banány, jablka, pomeranče, nízkotučný jogurt a směs sušeného ovoce, různých druhů ořechů a strouhaného kokosu.

Dostatek tekutin – stěhování je svým způsobem sportovní činnost, a ta vyžaduje dostatečný pitný režim. Odložte alkoholické nápoje a dejte přednost minerálkám s obsahem hořčíku anebo kvalitním baleným vodám.

krabice na stěhování

Zaměstnejte stěhovací firmu tím nejobtížnějším – stěhovací firmy jsou tu od toho, aby nám pomáhaly zejména s tím nejobtížnějším. Můžete samozřejmě přestěhovat ve vašem voze na zadním sedadle vaše domácí mazlíčky a pokojové rostliny, ale to ostatní nechte na stěhovácích. Svěřte jim zejména koberce, veškerý nábytek, velké spotřebiče a hlavně těžkou automatickou pračku.

Administrativu zařizujte ještě před stěhováním – abyste se zbytečně nestresovali, vyřiďte všechny administrativní kroky ještě před termínem stěhování, tedy zejména nájemní smlouvu, nové doklady a dodavatele energií.

Zkuste to brzy ráno – v létě začínají teploty ovzduší výrazně stoupat až kolem desáté hodiny dopolední. Pokuste se se stěhovací firmou dohodnout termín stěhování na velmi brzy ráno, anebo pokud jim to nevyhovuje, naopak na pozdější dobu večerní. Kupříkladu mezi čtvrtou a sedmou hodinou ranní bude venku příjemně a to nejhorší budete mít již kolem osmé hodiny za sebou.