Budeme dodávat na trh tuzemské ovocné protlaky a šťávy


Představte si horký letní den, kdy z vás pot jen lije, a zatímco vy pracujete na zahradě, kde není žádná klimatizace, závidíte lidem, co jsou zalezlí v klimatizovaných kancelářích. Jestliže například musíte posekat trávník nebo vyplít záhon s mrkví a dýněmi, bude vhodné se nějakým způsobem chladit. Kromě sprchy to zřejmě budou i některé nealkoholické nápoje, například minerálka nebo ovocný džus.

vinná réva

Máte-li doma džus v koncentrované podobě, například hruškový nebo pomerančový koncentrát, stačí si odlít z kartonové krabice v chladničce do poloviny sklenice a zbytek naředit vodou a máte perfektní ochlazovací zdroj, a ještě k tomu výživný. Poskytne vám organické kyseliny, vitamíny, minerály a stopové prvky, a to velice rychle, protože šťáva se do organismu vstřebává v podstatě okamžitě.

Není tedy s podivem, že je o koncentrované ovocné šťávy, nejlépe neslazené cukrem a pouze pasterizované, velký zájem, ovšem někdo je musí vyrobit z vypěstovaného ovoce. Jestliže právě vy máte zájem dodávat ovoce na trh zejména v takto zpracované podobě jako dřeň nebo šťávu, pak využijte možnost ukládat vaše pěstitelské úspěchy do vhodných přepravních nádob.

zralé třešně v košíku

Mohou to být například IBC nádrže. Tento skladový kontejner schoellerallibert.com zaujímá objem tisíc litrů, což je poměrně úctyhodné množství, a navíc lze kontejnery skládat na sebe do několika pater. Každý z nich unese užitečnou hmotnost nákladu přibližně pět tun, tím pádem máte k ruce spolehlivého pomocníka pro přepravu hrušek, broskví, meruněk, jablek, melounů, malin a dalšího ovoce, z něhož lze vyrobit jak koncentrovaný džus, tak i marmeládu, nebo třeba zmrzlinu.

IBC kontejnery se snadno udržují v čistotě, jsou skládací a uvnitř se nachází plastová výměnná fólie, s jejíž pomocí zajistíte veškeré potřebné logistické operace, ať už pěstujete jakýkoli druh ovoce či zeleniny.