Vlastní autoservis? Bez financí to nepůjde!

Vůbec nezáleží, zda patříte mezi zkušené automechaniky nebo se chcete opravě automobilů věnovat jen ve volných chvílích. Vlastní autodílnu můžete mít v obou případech. Buď zde budete provozovat vlastní živnost, nebo si servisem automobilů budete přivydělávat ve volných chvílích. Ať už chcete rekonstruovat stávající prostory nebo budete budovat autoservis od základů, mějte na paměti, že se jedná o velkou investici, která se ale samozřejmě může vyplatit. Jak tedy takový autoservis zařídit a jaké vybavení se v začátcích bude hodit?

Kvalitu autoservisu do jisté míry ovlivní výběr místa

Autoservis je dobré zařídit na místě, která je co možná nejdál od obytných a kancelářských budov, kde by případný zápach a hluk mohl rušit. Případné spory se sousedy kvůli nadměrnému hluku nebo zápachu by začátkům podnikání příliš nepřidaly. Začátky jsou vždy těžké, pokud s vedením autoservisu až doposud nemáte žádné zkušenosti, bude vás to stát hodně psychických i fyzických sil.

úprava karosérie

V ideálním případě zkuste hledat objekty, které byly zkolaudovány za podobným účelem dle platného stavebního zákona. Budova by měla splňovat veškeré náležitosti, které na ní budou kladeny. Jinak řečeno, všechny stavební, bezpečnostní a hygienické normy, které jsou od takových provozů vyžadovány. Následně musí být určena osoba, která bude spravovat provozovnu a v neposlední řadě musí být i tato provozovna odpovídajícím způsobem označena.

oprava podvozku

Vybavení

Zákon už nijak dál nespecifikuje potřebné vybavení autoservisu, je tedy na uvážení a finančních možnostech provozovatele, jak moc dílnu vybaví. Základní vybavení asi není potřeba složitě představovat, pojďme se ale podívat i na méně obvyklé, které ovšem dokáže do značné míry ulehčit práci: pískovací box, olejové hospodářství, startovací vozík, hydraulický detektor vůlí nebo myčka kol.