Jsme na tom finančně nejlíp právě nyní?


Naší nejčastější otázkou určitě je: kdy se budeme mít lépe? Tak se ptáme odjakživa, protože lidé nejspíše už mají v povaze, že nikdy nejsou úplně spokojeni. Každému přijde, že financí by mohlo být ještě více, že pořád se jich na něco nedostává. Je dobře, že na jedné straně chceme stále více, což nás žene k stále větším výkonům, ale na straně druhé je dobré si připustit, že statistika přece jen trochu pravdy má. Ta totiž neúprosně říká, že většina z nás se opravdu špatně nemá a za poslední léta si opravdu přilepšila.
 otevřená peněženka.jpg
CO NÁS TĚŠÍ
Mezi lidmi je opravdu financí více než kdy jindy. Pravdou sice je, že všechno zdražilo: potraviny, zboží, služby i nájmy a s nárůstem životní úrovně by to mohlo být lepší. Ale naše platy rychle rostou téměř ve všech odvětvích. Na Úřadech práce ubylo nezaměstnaných. Může nás tedy hodně věcí těšit, protože si přece jen můžeme dovolit více utrácet.
Výrazně si polepšili hlavně lékaři specialisté a další pracovníci ve zdravotnictví, také hasiči, ale i manuální profese jako třeba kováři, baliči a plniči zboží. Pracovní život lidí se prodlužuje, a tak i zaměstnanci nad 65 let se mají lépe. Odchází se za lepším, lidé se nebojí rekvalifikací a nečekají, že dostanou přidáno v současném zaměstnání.
peníze pro chudáka.jpg 
 
CO NÁS TĚŠÍ MÉNĚ
Nic nemůže být stoprocentní, a tak co se nám dlouhodobě nelíbí, to je neustálý velký rozdíl mezi příjmy mužů a žen. Ze studií vyplývá, že ten neklesl ani se zvyšováním mezd. Ženy stále berou v průměru o 5000 Kč méně než opačné pohlaví!
platba v hotovosti.jpg
Ani vysokoškolské studium není žádnou zárukou vysokého platu. Všeobecně je u nás asi 10 %  nejhůře placených zaměstnanců, jejichž výplatní páska neudává cifru o mnoho vyšší, než je minimální mzda. V odměňování za práci tedy bohužel existují stále velké rozdíly, které způsobují sociální a ekonomické problémy finančně slabších rodin.