Zámek, který je postavený z lásky

Říká se, že správný cestovatel nejprve musí poznat svou zemi, aby se do ní z ciziny rád vracel. Něco na tom určitě bude. Česká republika je totiž přímo naditá zajímavostmi všeho druhu. Sice nemáme moře, ale zato máme mnohé turistické cíle, které rozhodně stojí za vidění. A někdy se může i stát, že u nás spatříte to samé, co někde v cizině. Nevěříte?
o   Jednou z perel, kterou vytvořila lidská ruka, je zámek Buchlovice, který se nachází jedenáct kilometrů od Uherského Hradiště.
o   Traduje se, že jej nechal postavit Jan Dětřich z Petřvaldu pro svou manželku Eleonoru z Colonna-Felsu.
o   Eleonora pocházela z Itálie a tady se jí prý stýskalo a byla jí tu zima.
o   Proto pro ni její manžel nechal postavit repliku jejího oblíbeného italského zámku.
zámek buchlovice
Zámek byl dostavěn začátkem osmnáctého století. A aby té romantiky nebylo moc, tak se můžeme jít projít do nedaleké Smraďavky. Tryská zde sirovodíkový pramen, a tak už je jasné, proč se toto místo jmenuje tak neromanticky.

Holašovice aneb jihočeské baroko

Jestliže máte rádi jižní Čechy, možná už jste navštívili jednu známou vesnici, která se jmenuje Holašovice. Určitě vám okamžitě naskočil už dávno vžitý termín – Holašovické selské baroko. Krása této starobylé vesnice uchvátila dokonce i filmaře, kteří tu natočili Prodanou nevěstu. Myslím, že ani Bedřich Smetana by neměl nic proti. Pokud tuto malebnou vesnicku navštívíte, dejte pozor na jednu věc.
·        Není to skanzen, ale skutečná žijící vesnice.
·        Takže vstupovat pouze na pozvání.
stavení v holašovicích
Kam ale rozhodně můžete zavítat bez klepání? Do místní hospody. Tady mají na jídelním lístku celou řadu dnes už neznámých staročeských dobrot. Znáte třeba takové drbáky? Sice ten název zní jako by to měl být druh hřebenu, ale představte si, že jsou to docela obyčejné knedlíky. Vlastně neobyčejné. Jsou vařené ze dvou druhů brambor.