Vyřízení stavebního povolení dnes trvá roky!

„Je to otázka 2-4 měsíců“ říkali. Ve skutečnosti se tento problém táhne roky.
Konečně máte vyřízené všechny podklady. Oblítali jste všechny majitele okolních pozemků a učinili jste další potřebné věci. Jste přesvědčeni, že teď si budete moci trochu odpočinout. Posléze zjistíte, že až nyní začalo peklo. 
plánek domu
Proč je to tak komplikované? Všechno se kazí. Ustavičně se Vaší hlavou promílají tyto otázky a myšlenky. Rozhodně to může proběhnout bez komplikací, ale s velmi malou pravděpodobností. Stojí zde mnoho faktorů jako třeba korupce. Slovo, které je známo odedávna. Stačí mít známosti na příslušném úřadě a jste v suchu. Dalším aspektem je pomsta. Co si budeme povídat, lidi jsou pomstychtivý. Rádi hledají nějaké drobnosti, kterými by Vám mohli uškodit. Nicméně můžete být klidní, na tyto věci úřady moc nenahlíží, jestliže dotyčný nemá věruhodné důkazy.
Doba pro vznesení případných námitek uplynula a Vy máte o jednu starost míň. V tuto chvíli jen čekáte. Čas plyne. Náhle se vyskytne další problém. Peníze. Existuje mnoho řešení, jestliže jste v nouzi. Jedno z nejběžnějších je hypotéka.
ruka uředníka
Ručení nemovitostí je v podstatě investice do vlastního, ale to nemění nic na tom, že nemá svá rizika. Základní radou je to, že by každý měl trošku myslet do budoucna. Nejste přece věštec. Co když přijde nemoc anebo horší finanční období? S tím vším by člověk měl počítat.
Samotná hypotéka krom svých nebezpečí má ještě jeden problém. Touto komplikací se myslí podmínky pro její získání. Dalo by se to i předpokládat, jelikož pro mnoho občanů ČR to je největší úvěr za jejich život. Jestliže máte dostatečný příjem a čistý trestní rejstřík jste na správné cestě. Mimo tyto dvě hlediska musíte mít požadovaný věk v rozmezí osmnácti až šedesáti pěti let, dát do zástavy nemovitost odpovídající hodnoty. Poslední věcí je občanství ČR, popřípadě alespoň přechodný pobyt u občanů v rámci EU.
domek z dřevěných kostek
Jestliže se nakonec vše povede, Vy budete mít peníze a úřad pro Vás kladné rozhodnutí, zašle Vám stavební úřad ověřenou projektovou dokumentaci s výrokem „stavba povolena“. Po vyřčení těchto dvou slov si na nějakou dobu oddychnete a naberete nové síly na budování Vašeho vysněného bydlení.