Vnitrozemím kanárským

Na Canarii je několik národních parků, které stojí za zhlédnutí. Celý ostrov je velice skalnatý, porostlý především borovicemi, ale v údolích najdete i bezpočet palem, lokvátů, banánovníků, mangovníků a dalších zajímavých stromů. Nejsou to žádné malé kopečky, ale důstojně se vypínající hřbety a hroty. Subtropickou vegetaci doplňují všude přítomné opuncie. Pichlavé kaktusy, s velice chutnými plody. Při sběru si dávejte pozor, abyste pak neměli bodliny všude. Nejlépe plod napíchnout na vidličku a nožem okrájet hned na místě. Určitě si všimnete, že místní borovice jsou na spodní části ohořelé. Požáry zde řádí velice často. Tento obdivuhodný strom zmutoval natolik, že se stal nehořlavým. Zkuste si z něj udělat táborák a uvidíte.
starý kaktus
Ale pozor, ohně opravdu jen na veřejném tábořišti. To je další velké plus této končiny. Veřejných tábořišť je zde několik. Jsou zdarma, vybavené tekoucí vodou, záchody, krby, ohništi a kioskem. Bohužel, žádné není u moře. Některá leží poblíž jezera. Těch je tu dost, bohužel však poslední dobou vysychají, nebo jsou vyčerpána zásobováním turistů.
les na kanárských ostrovech
Nejsnadnější výlet je z letoviska Maspalomas do vesnice Tejeda., kam jezdí autobus několikrát denně. Zde již uvidíte nejvyšší vrchol  Pozo de las Nieves a celý ostrov máte jako na dlani. Odtud se můžete vypravit k významnému turistickému místu – Cruz de Tejeda, stojí tu  památný kříž a občerstvení zajišťuje několik kiosků. Poté lze sestupovat přes San Bartolomé a Santa Lucia až dolů k moři. Pokud chcete nějakou klidnější variantu, doporučuji výšlap k jezeru Soria. Vyráží se z městečka Arguineguin. Když vstanete brzy, v pět ráno vás autobus vyveze do půlky cesty. Cesta do kopce je trochu namáhavá, ale budete odměněni úchvatným pohledem. Na konci čeká hospoda, krámek a překrásné jezero obklopené palmami. Dá se zde i koupat.
V tomto ráji pomerančů a pale se vám jistě zalíbí.