Proč je sport velká dřina

Možná můžeme mít pocit, že sport není dřina, ale jen zábava. U televize to tak možná vypadá. Fandit a bavit se, to nám, divákům, jde. Ovšem za každým vítězstvím je nespočet hodin odřených na trénincích, kde sportovci doslova „plivou krev“. Odměnou jim pak je úspěch ocenění třeba i medailí. Aby se z normálních lidí stali špičkoví sportovci, musejí podstupovat pravidelné tréninky, díky kterým se jejich těla stávají jakýmsi dokonale fungujícím strojem, který pracuje na nejvyšší výkon.
štafetový závod
·         ATLETIKA
Atletika nenabízí jen medaile za skvěle odvedené výkony. Ten, kdo se jí věnuje, získá navíc skvělou fyzickou zdatnost. Navíc se skvěle vybije, přijde na jiné myšlenky a zapomene na každodenní povinnosti. Ovšem výkony vhodné velkému aplausu dovedou atleti předvést třeba na olympiádě. Tomu však předchází tvrdá práce. Lidské svaly se mění na hnací sílu a svalová vlákna jsou trénována tak, aby dotyčnému vítězství neušlo. Vytrvalostní atleti trénují tak, aby prodloužili své cvičení a zvýšili si tak objem krve v jejich těle. To je pak často dovede na první místo v závodu, a úspěchy se pak mohou sklízet na vysoké úrovni.

·         PLAVÁNÍ
Být dobrý v plavání neznamená jen zdolat pár bazénů. Je to také plno odříkání, správná strava, odhodlání a disciplína, která vás dovede k nejlepším výsledkům. K tomu, abyste lámali světové rekordy, musíte pravidelným trénováním donutit tělo, aby bylo předurčeno k životu ve vodě. Mimořádná pohyblivost pak umožňuje maximální záběry, které sportovce dovedou třeba až k medaili na krku. Musejí si umět poradit s jakoukoliv překážkou, ale především při závodech nevnímat věci, které se dějí kolem nich.
závaží na činku
·         CYKLISTIKA
Cyklistiku může začít dělat opravdu každý. Nezáleží na věku ani na pohlaví. Ale jen opravdoví talenti si vydobudou velký úspěch. Ne každý je totiž obdarován tak, aby dřel a makal tak, že se dostane na pomyslný trůn ve své disciplíně. Cyklistika je určena pro kohokoliv, a tak snad proto se stala nejpopulárnějším sportem na světě. Pokud trénujete opravdu pravidelně a svědomitě, zjistíte, že vaše tělo na vaši snahu reaguje pozitivně. Navíc si zlepšíte vytrvalost, výkonnost, posílíte svaly i obranyschopnost organismu. Cyklistika vám zaručí až několik hodin fyzické aktivity, aniž byste zbytečně přetěžovali klouby, šlachy a vazy.