Postarejte se během mrazivého období

Jak vypadá typický letní den na vaší zahradě? Začíná už od časného rána, kdy děti přiběhnou s plavkami a honem spěchají k bazénu. Snídaně pak probíhá venku a slunečním paprskům brzy neodolají ani dospělí. Za chvíli je bazén místem, kde dovádí celá rodina. Po poledni už se přidávají i vaši sousedé a přichází další děti. Smích a radost jsou slyšet a do večerních hodin.Kvalitní přípravky
Aby bazén mohl být místem, které stále přináší radost, je nutné se o něj pečlivě postarat. V koupací sezónu musíte pravidelně kontrolovat kvalitu vody a reagovat na případné zhoršení některého z ukazatelů. Výborně vám v tom pomohou multifunkční tablety. Ty se postarají o udržení hned několika důležitých faktorů kvality. I tak budete muset bazén pravidelně manuálně čistit a vždy mít v provozu filtrační jednotku. Jakmile bazén není využívaný, a to i třeba jen na několik hodin, okamžitě jej přikryjte krycí plachtou. Tímto postupem ochráníte hladinu před vnějšími nečistotami, ale zároveň se postaráte i o udržení příjemné teploty vody.

Loučíte se s plavkami
S praktickými doplňky můžete prodloužit koupací sezónu o několik týdnů. I tak ale přijde doba, kdy uklidíte plavky do skříně a budete se těšit na barevný podzim. Po dlouhé měsíce nemůžete nádrž využívat. To je období, kdyby se mohly přemnožit nebezpečné mikroorganizmy. Proto se musíte postarat o ošetření vody během zimního období.Hygiena a čistota
Prvním krokem je snížení vodní hladiny. Do zbývajícího objemu nalijete speciální přípravek, který bude chránit kvalitu vody po dlouhé měsíce. Zazimování bazénu https://www.chlorito.cz/zazimovani-bazenu znamená i rozmístění dilatačních plováků, aby se předešlo poškození nádrže rozpínáním ledu. Posledním krokem je přikrytí a zajištění kvalitní plachtou.
Nečistoty se dovnitř nedostanou a voda vydrží v perfektní kvalitě až do příštího letního období. Koupací sezóna tak může začít s prvními hřejivými https://www.zbozi.cz/domaci-spotrebice/kuchynske-spotrebice/vareni/elektricke-hrnce/%3Fmultifunkcni%3Dano slunečními paprsky.