Ochrana auta v zimě i v létě


Právě v naší republice zažíváme období, kdy jsou na silnicích vrstvy sněhu a ledu. Auta na parkovištích mají problémy vyjet, protože jsou zasypaná sněhem. Každý majitel musí své auto před jízdou očistit od sněhu. Za neočištěné auto od sněhu hrozí i pokuty. Nejdůležitější je mít výhled z auta, očistěnou střechu od nánosu a také musí být vidět SPZ. Nánosem na střeše totiž ohrožujete sebe i ostatní řidiče, kterým by mohl přistát na jejich čelním skle. Vám může přistát na čelním skle při prudkém brzdění.
zasněžená vozovka
Zimní období nás neobtěžuje pouze tím, že musíme jít před cestou do práce dřív k vozidlu, abychom jej očistili a připravily k jízdě, ale také nás později potkají následky, které zanechá sůl, mokro a sníh na vozidle. Jelikož se silničáři snaží sníh odstranit buď pluhem nebo posypem solí, tak vozidla velmi trpí na sůl, která je na vozovkách a dostává se i na karoserii. Později se mohou objevit puchýřky, které vedou k rezavění. To se musí v ranném stadiu opravit nebo se rozšíří a poté může způsobovat velké problémy.
Jestliže máte vlastní pozemek nebo místo na kterém parkujete, tak je dobré popřemýšlet o přístřešek na auto. Ten ochrání před přírodními podmínkami, které ničí vozidlo. V létě a na jaře působí sluníčko na barvu a v zimě a na podzim zase venkovní podmínky způsobují rezavění.
garáž na auto

Dlouhodobé stání na vlhkých místech je totiž velkým přítelem koroze. Korozi se chce každý majitel auta vyhýbat co nejdéle.
Pokud bydlíte na sídlišti nebo v místech, kde není možné si zřídit přístřešek na auto, tak si můžete pronajmout nebo zakoupit garáž, do které budete schovávat své vozidlo po každé jízdě. Navíc bude ještě více chráněno před krádeží a Vy budete moc o něco klidněji spát, že nestojí na sídlišti, kde se na něm můžou „vyřádit“ vandalové.
Dalším plusem toho, že budete mít vozidlo uschované pod stříškou nebo v garáži je to, že bude chráněné před škodlivými podmínkami počasí.