Letos se ta dovolená už určitě podaří

Každý si chce svou dovolenou vychutnat a nikdo na ni nechce mít určitě špatné vzpomínky. Někdy se tomu ovšem člověk nevyhne. Rozhodně nemůžete ovlivnit počasí ve vysněné destinaci nebo desetihodinové zpoždění letadla. Některé věci se ale ovlivnit dají docela dobře.
–         První, co je potřeba před cestou do zahraničí udělat, je kontrola cestovního dokladu. Nezapomínejte na to, že jsou země, které vyžadují platnost průkazu (většinou se jedná o pas) ještě půl roku po Vašem návratu. Je tedy potřeba si vzpomenout zavčasu. Nový cestovní doklad Vám vydají až za měsíc. Pokud si tedy nechcete utrhnout kus kapesného na dovolenou a zaplatit čtyři tisíce za expres.
–         Jestliže jedete do krajin, kde bude pražit slunce, rozhodně nezapomeňte přibalit sluneční brýle, pokrývku hlavy a ochranný krém. Jen naprostý popleta se spálí hned první den na dovolené a zbytek pak proskučí pod studenými obklady.
špinavé boty

Dobrá příprava je základ

Je-li představa Vaší dovolené spíše spojená s výšlapy po horách, měli byste se vyvarovat jedné časté a bolestivé chyby. Každý zkušenější cestovatel doporučí pohodlné a pevné boty.
bolest břicha

·        A tak si cestovatel – začátečník v dobré víře jde zakoupit nové boty do obchodu.
·        Jistě, že si je nezapomene vyzkoušet.
·        Ale to je také naposledy, kdy je má před cestou na nohou.
Pod kopcem je radostně nazuje a v jeho polovině mu připadá, že nebyl vůbec ve značkovém obchodě pro turistickou obuv. Má dojem, že navštívil středověkou mučírnu a odešel ve španělských botách.
–         Další chybou, kterou někteří turisté na svých cestách dělají, je ochutnávání všeho možného u jakéhokoliv stánku. To je docela možné v zemích s podobnou kulturou, jakou máme my. Jako například Bulharsko, Chorvatsko. Jestliže míříte do zemí mimo Evropu, je potřeba velká opatrnost. Aby nakonec jediné panorama, které se Vám vrylo do paměti, nebyly obkladačky hotelové toalety.