Kam se půjdeme bavit mami?

Disneyland

S čím jiným zažít než s oblíbenou postavou Micky Mouse, nebo Popelka či Elsa. Disney pohádky zkrátka byly, jsou a budou oblíbené jak mezi dětmi, tak mezi dospělými. Nejznámější Disney park je v Americe, ale cesta tam se trochu prodraží, tak co zkusit Francii?

Disneyland najdeme 32 kilometrů od hlavního města Francie, Paříž.  Poprvé byl otevřený v roce 1992-

Najdeme zde několik různých atrakcí pro malé i velké. Mezi nejoblíbenější patří Adventuralland, kde se střídají různé exotické části planety Země. Například Afrika společně s Lvím králem a oblíbenou mantrou “Hakuna Matata”. Potom tu najdeme repliku divokého západu, špiony a samozřejmě hlavně oblíbené hrdiny z dětství.
obří kolo

Gardaland

A co třeba trochu Itálie? Poblíž města Verona, kde se odehrával známý příběh Romea a Julie můžeme navštívit další oblíbený Gardaland.  Navštívit tu můžeme třeba horskou dráhu, která jede rychlostí až osmdesát kilometrů za minutu. Oproti jiným horským drahám jsou koleje umístěné nahoře, takže celou jízdu absolvujete vzhůru nohama. Pokud to není nic pro vás můžete zkusit nejstarší horskou dráhu parku, kde sedíte normálně anebo horskou dráhu pro rodiny.

Když už se nabažíte jízd můžete zkusit nějaké vodní atrakce, při kterých si zkusíte pádlovat na velmi divoké vodě, kde nechybí ani vodopády.
vodní atrakce

Tropic island

Chybí vám moře a teplé počasí? A co zkusit tropic land? Jedná se o zařízení, které simuluje vzhled pláže. Vše je vytvořené uměle, ale vypadá to “opravdově. Tento objekt můžete navštívit v Německu, konkrétně v Braniborsku u dálnice A13

Tropic island vám nabízí několik tematicky laděních oddělení jako květinový svět, vesnice s tropickým jídlem, tropické moře, anebo deštný prales.

Legoland

A určitě nesmíme zapomenout na řetězce výrobce stavebních kostek Lego. Takové parky můžeme navštívit v Dánsku nebo Německu. Tam se můžete podívat například na modelovou mini vesničku nebo edukativní hry pro nejmenší.