Jak si zpříjemnit pracovní prostředí

Všimli jste si někdy, že pokud se někde cítíte pohodlně a uvolněně, tak jste ve své práci mnohem efektivnější? V dnešní době se již neprosazuje strohý minimalismus, který velel, že co k práci není nezbytně potřeba, nemá co v kanceláři pohledávat. Naopak velké i menší firmy se snaží svým zaměstnancům nabídnout příjemné pracovní prostředí, které pomůže zvýšit jejich pracovní výkonnost. Co však je vhodným doplňkem do kanceláře a co již působí spíše kontraproduktivně a rozrušuje pozornost zaměstnanců?
konzultace s kolegy.jpg

·         Zeleň dodá příjemnou atmosféru

Velmi podceňovanou součástí kancelářského vybavení jsou rostliny. Jejich úžasnou vlastností je, že místnost příjemně zaplňují, dodávají organičnost jinak většinou strohému vybavení a zároveň mají i blahodárné účinky na lidské zdraví. Je totiž prokázáno, že zvlhčují prostor a produkují kyslík, což jsou vlastnosti, které je dobré využít především v klimatizovaných místnostech.

·         Polepy, tapety, samolepky

Je prokázáno, že pro lidské soustředění není vhodné volit pro interiérové zdi výrazné barvy. To je nejspíš taky ten důvod, proč většina kanceláří je vymalována bíle – přiznejme si však, že celobílá výmalba je velmi neosobní a evokuje většině lidí nemocnici. Proč tedy nezvolit menší detail, který by bílý monolit rozbil a dodal by prostoru originalitu i osobnější charakter? Zvolit přitom můžete buď velkoformátové fotografie, tapety či osvětlené samolepky, které jsou novým hitem v interiérovém designu.
otevřený prostor kanceláře.jpg

·         Bytový textil

Je zajímavé, jak například záclony či závěsy dokáží během sekundy vykouzlit příjemný pocit domova. Proč neaplikovat více bytového textilu i v kancelářích? Různé využití i v kancelářích mohou najít i menší koberce. Avšak jak již bylo zmíněno, je potřeba si hlídat barvy – není tedy přijatelné volit křiklavé odstíny, které by na sebe upoutávali přílišnou pozornost