Jak potlačit nadměrnou chuť k jídlu?


Pokud dodržujete určitý redukční režim, můžete především v počátcích diety, kdy se tělo ještě na nový jídelní režim neadaptovalo, bojovat s nadměrnou chutí k jídlu. V prvé řadě je nutné podívat se na to, zda nekonzumujete příliš málo kalorií, což je velmi častým problémem. Pamatujte, extrémní kalorický deficit mnohdy nevede ke snižování hmotnosti. Pokud je deficit nastaven rozumně, pak můžete zkusit využít některý z našich tipů, díky kterým pro vás bude hubnutí o něco málo snazší.

Pijte dostatek tekutin

Pokud budete například před jídlem konzumovat dostatečné množství vody, je pak daleko menší šance, že to s jídlem přeženete. Zaměřte se především na čistou vodu či neslazené čaje. Pokud nejste zrovna milovník obyčejné vody, můžete si ji dochutit například citrónem, okurkou, malinami či jahodami. Takto ochucená voda nejenže chutná naprosto skvěle, ale zároveň budete přijímat více vitamínů. Na potlačení hladu je se rovněž doporučuje káva, která prokazatelně zvyšuje pocit nasycení a snižuje chuť k jídlu.

talíř ovoce a zeleniny

Konzumujte správné potraviny

Zaměřte se především na suroviny, které obsahují velké množství bílkovin a zdravých tuků. Jídla, která obsahují tuto kombinaci, nás obecně zasycují mnohem více a na delší dobu než vysoce sacharidová jídla.

U jedinců s velkou nadváhou může být změna stravovacích návyků velmi obtížná. Z počátku se tedy doporučuje konzumovat nízkosacharidovou dietu s vysokým obsahem bílkovin. Takto by mělo postupně dojít ke stabilizaci hladin jednotlivých hormonů v těle a pocit hladu by se měl pomalu vrátit do normálu. U velmi akutních případu lze využít některé z volně dostupných přípravků, jako jsou například prášky na hubnutí adipex.

cvičící žena v parku

Cvičení jako účinný pomocík

Možná to zní jako naprostý nesmysl, ale pohyb u určitých jedinců prokazatelně snižuje pocit hladu. Pokud tedy po jídle nebo mezi jednotlivými jídly pociťujete hlad či chutě na něco “na zub”, běžte se projít nebo si zaběhat.