Hlídat, hlídat a zase hlídat

Nejedna z firem se už dnes neobejde bez provozování svého vlastního vozového parku. Mobilita totiž vládne světu, a ne vždy se dá spoléhat na to, že zákazníci přijedou až k podnikateli do jeho závodu. Nejednou je naopak žádoucí a často i přímo nezbytné své klienty objíždět.

Obdobně je tomu pak třeba i s materiálem, který si musí někdy taková firma přivézt od dodavatele sama, často je potřeba jezdit někam i z mnoha dalších důvodů. A pokud se určitý podnik věnuje stavebním pracím, musí mít na svých staveništích logicky i své stavební stroje, aby se tam dalo pracovat rychle, dobře a efektivně.

nakládka auta

Zkrátka si musí nejeden podnik pořídit svá vozidla a tato pak dát k dispozici svým zaměstnancům. A v tu chvíli mohou nastat problémy. Protože to ne každý zaměstnanec myslí se svým zaměstnavatelem dobře, a naopak nejednou prahne touhou přilepšit si na jeho úkor, kdykoliv to jenom jde. A taková podniková vozidla či stavební stroje k tomu dávají nejednou unikátní příležitost.

Určitě vás napadne, co se dá s podobnou technikou dělat, když se zrovna šéfové nedívají. A když jezdí vozidla sem a tam a stavební stroje stojí nejednou na hony daleko od sídla firmy, je tu podobných příležitostí ke zneužití logicky dost a dost.

jedoucí náklaďák

A tak se někdy podnikají nepovolené černé jízdy, někdy se zneužívá taková technika při nějakém tom melouchaření a někdy se tu dají třeba i rozkrádat pohonné hmoty nebo cokoliv jiného, co je zrovna k mání… A firma na to logicky doplácí.

A jak se tomuto nešvaru bránit? Způsob by se našel. A tím je satelitní sledování RMC systém. Majitel firmy, který si právě tento sytém pořídí, má totiž unikátní možnost sledovat popisovanou techniku i na dálku prostřednictvím internetu. Stačí si tu vybrat, co má být pod kontrolou, a tento systém už se postará, aby oprávněná osoba věděla vše, co vědět chce a potřebuje. A tím se velice efektivně zabrání mnoha hrozícím škodám.