Dovolená v Českých Budějovicích pro seniory

Chtěli byste obdarovat vaše rodiče či prarodiče například při příležitosti stříbrné svatby či výročí seznámení, a to nejen hmotným dárkem, ale i nějakým výjimečným prožitkem? Zkuste jim zajistit ubytování v některém z penzionů v Českých Budějovicích. Proč zrovna právě zde a jaké možnosti vám tato lokalita nabídne?

Údolí Vltavy – řeka Vltava je nesmírně oblíbená nejen mezi vodáky, ale i cyklisty, kteří využívají cyklotras nebo frekventovaných silnic v úseku mezi Lenorou a Hlubokou nad Vltavou. V letní sezóně se tu pohybují tisíce lidí, co obdivují přírodní krásy přehledných meandrů, hlubokých jehličnatých lesů a velmi rozmanité krajiny v jejím okolí. Senioři nemusí nutně plout po Vltavě, i když se to samozřejmě nedá vyloučit, postačí jim navštívit tamní prostředí autem nebo vlakem. Okolí horního toku Vltavy patří k nejkrásnějším přírodním oblastem v celé Evropě.

České Budějovice

Blanský les – na mapě docela nenápadné a co do rozlohy poměrně malé pohoří se vám může zdát nezajímavé, ale stačí nasednout do auta a projíždět tudy mezi Křemží, Holubovem, Třísovem, Krasetínem, Zlatou Korunou, Srnínem a Českým Krumlovem, abyste vnímali tu jedinečnou harmonii s překrásnými rozhledy a neobvyklým klidem, s nímž se v některých regionech vůbec nesetkáte. Z nejvyšší hory Kleť je velice působivý výhled, k němuž vám vystačí i jízda sedačkovou lanovkou a výstup po několika schodech kamenné rozhledny.

Malše v Českých Budějovicích

Třeboňsko – za slunečného počasí by se výletníkům mohlo zalíbit okolí Třeboně, řeka Lužnice, zatopené pískovny, hluboké lesy, rozsáhlé louky, desítky rybníků a stovky kilometrů umělých stok, vybudovaných v době renesance významnými českými rybníkáři. Poznávat tuto rozmanitou krajinu je výhodné zejména v rámci cykloturistiky a jízdní kola tu lze i pronajmout, takže není podmínkou je přímo vlastnit. Vyplatí se tu pobývat za slunečného a teplého počasí, kdy do prostředí vstupuje ionizovaný vzduch z rozsáhlých vodních ploch.