Dovolená kreativně

Každoročně vyrážíte autem směrem na jih. Cestu znáte skoro po paměti. Rok po roce komentujete změny v okolí svého ubytovacího zařízení. Od dob před revolucí se doufám lišíte alespoň tím, že s sebou nevozíte doma zavařené maso a další jídlo.
obec nei pori
Ale není vám líto, že krom jednoho místa nepoznáte žádné jiné? Vždyť Chorvatsko samo o sobě nabízí mnoho neskutečně krásných míst. A také jeho sousední země. Rakousko, Slovinsko. Tyto destinace ocení především milovníci hor. Rakousko jako země kde se nachází velký kus nejvyššího pohoří v Evropě. Ano Alpy. V Rakousku naleznete ledovce i nižší, jen zalesněné vrcholy. I ve Slovinských Julských Alpách naleznete prakticky totožné. Navíc blízkost moře je dělá ještě zajímavějším.
Projedete-li Chorvatskem, dostanete se do Černé hory a Makedonie. Makedonie je vůbec turisticky velice perspektivní, dnes však ještě stále levnou destinací. Totéž se dá říci o Albánii.
makedonie most
Pokud protáhnete svou cestu ještě více na jih, dojedete až do Řecka. Dojedete do kolébky naší kultury. Mnoho památek, mnoho historických momentů. A také mnoho přilehlých a trajekty dostupných ostrovů. Romantika sama o sobě.
Pokud cestujete na dovolenou, máte v podstatě dvě možnosti. Vše si zařídíte z domova. Využijete služeb některé cestovní kanceláře, nebo si zarezervujete pobyt v ubytovacím zařízení sami. A pak máme ještě jednu možnost, která je vhodná pro opravdové turistické fajnšmekry. A taky není moc vhodná pro dovolenou realizovanou v plné sezoně. Tou možností je totiž cestování naslepo.
Naslepo znamená, že si předem vytýčíte jen přibližný směr. Je dobré si do svého itineráře zaznamenat cíle, které bychom chtěli navštívit. Ideální je přiřadit svým cílům kategorii podle důležitosti.
Cíle s nejvyšší důležitostí, chcete navštívit pokud možná určitě. Za to z cílů nižšího významu je možné slevit v případě, že se někde zdržíme, musíme realizovat nějakou objížďku, nebo musíme třeba počkat, až se nám jeden z našich hlavních cílů zpřístupní.
Takové cestování má svá úskalí, jako hledání ubytování, výběr místní restaurace. V konečném důsledku to však dotváří dojem skutečného dobrodružství.