Cvičení s balónem je efektivní


Kdo chce být zdravý, ten by se měl pravidelně hýbat. Často k tomu není potřeba nic jiného než vůle. Někdy je ale vhodné využít i různé pomůcky.

Cvičení s balónem je efektivní

Asi každý moc dobře ví, že by se měl hýbat, a pokud možno pravidelně. Ovšem ne každý na to dbá a pak to tak podle toho vypadá. Co se týče nadváhy, nejsme na to ve srovnání s ostatním obyvatelstvem planety zrovna nejlépe. Horší je ještě nastolený trend, dle kterého se řítíme do katastrofy. A přitom řešení takřka nic nestojí. V podstatě stačí vyměnit uzený bůček a kávové dortíky za jakýkoliv druh zeleniny a také se začít adekvátně hýbat. Adekvátním pohybem není myšleno chození na záchod nebo do kuchyně pro něco k snědku, ale reálné sportování. Každý samozřejmě podle svých možností.

Míč

Co se pohybu týče, je dobré ho umět správně rozdělit, a to na aerobní a anaerobní. První zmíněný bychom měli relativně snadno udýchat a slouží hlavně k odbourávání tuků z těla. Během něj se hubne. Anaerobní pohyb už může dělat, co se dýchání týče, trochu problémy. Zde se řadí hlavně posilování všeho druhu. Odborníci na výživu i tělovýchovu radí, že aerobní tréning by měl být s tím aerobním v poměru 2:1. Posilovat se dá pomocí vlastní těla a gravitace, nebo s pomocí pomůcek. Mezi takové pomůcky se ale neřadí pouze činky, ale i takové náčiní jakým je gymnastický míč.

I když jsou tyto balóny mnohými hlavně amatérskými sportovci trochu přehlížené, jedná se o poklad, se kterým se dají dělat divy. Dají se používat k celé řadě cviků, při kterých je možné posílit prakticky všechny tělesné partie. Kdo by snad nevěděl, jak s balónem cvičit a nedostal by ke svému balení návod, může se inspirovat na internetu, kde je snadno k nalezení opravdu široká plejáda rozličných cviků a sestav. Kulturistou se díky gymnastickému míči asi nikdo nestane, vypracovat si s jeho pomocí celé tělo rozhodně lze.

Žena na míči

Navíc se nemusí jednat pouze o cvičební pomůcku, ale může fungovat docela dobře jako křeslo či židle. Vzhledem k tomu, že jde o nestabilní plochu, jedinci se špatným držením těla mohou mít chvíli pocit nepohodlí. Ten se ale s postupem času vytratí.