Cestování skoro zadarmo

Pokud jste ještě mladí a rádi byste viděli lán světa, máte v současnosti ty nejlepší možnosti. Hranice jsou otevřené a krom několika málo míst se můžete dostat prakticky kamkoliv. Klidně můžete procestovat křížem krážem Jižní Ameriku, nebo se vydat trochu severněji a projít si alespoň část Spojených států, případně se dostat až do Kanady. V případě, že vás láká spíše exotika jiného druhu, navštivte některou asijskou zemí. Nejoblíbenějšími destinacemi jsou Thajsko, Jižní Korea a samozřejmě také země vycházejícího slunce – Japonsko. Ano, je to šílená dálka, ale ze všech možných hledisek se vám taková cesta vyplatí. A skvělé je, že k tomu nemusíte mít ranec peněz. S trochou štěstí a fištrónu se můžete vydat na cesty i s prázdnou portmonkou.

lupa na mapě

Práce na počítači

Lidé, kteří pracují standardním způsobem, tedy jsou vázání na jedno místo, ať už je to firma nebo úřad, nemají příliš mnoho času se vydat někam za dobrodružstvím. Nikdo však neříká, že se to nedá změnit. Stačí, když si najdete novou práci, kterou budete moci vykonávat z domova na svém počítači. Mezi takové práce se řadí například psaní článků, tvorba grafiky nebo webových stránek. Vtip je v tom, že takto si můžete vydělat na cestu i na cestě. Stačí mít jen přenosný počítač a připojení k internetu, které je dnes všude.
dobrodružství holek

Práce na místě

Vydělávat si můžete ale i v zahraničí. Existuje celá řada profesí, pro jejichž vykonávání nepotřebujete žádnou školu ani velkou praxi. Dobrými příklady jsou například barman nebo au pair. Pokud ovládáte skvěle jazyk dané země, klidně tam můžete pracovat buďto jako překladatel, nebo jako lektor ve školícím zařízení. Nemusíte se bát, že takových míst je jen pár. Naopak, je jich více než dost. Stačí se jen mrknout na internet. Existuje celá řada pracovních nabídek ze zahraničí. Stačí si jen vybrat takovou, která se vám bude nejvíce zamlouvat. Často dokonce budoucí zaměstnavatel uhradí i cestu.